bitcoin madenciliği
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Kripto para piyasasının son zamanlarda aşırı derecede ilgi görmesi ile beraber Bitcoin madenciliği de özellikle ön plana çıkmakta. Geçen her gün boyunca bu konuda birçok bilgilendirici yazılıyor. Fakat bizim sizler ile paylaşacağımız bilgiler kadar güvenilir olmayan bilgiler ile kafanız sürekli olarak bulanmaya devam ediyor. Bu yazımızda da sizlere merak ettiğiniz her sorunun cevabını en doğru şekilde vermeye çalışacağız. Bunun faydası ile de yatırımlarınızı en doğru şekilde yapacak ve güzel kazançlara doğru yelken açacaksınız.

Bitcoin Madenciliği Tam Anlamı ile Nedir?

Kripto paralar tamamı ile sanal bir ortamda var olduğundan dolayı madencilik denen yani orijinal ismi ile mining yapılarak ortaya çıkarılmaktadır. Tabiri doğru ise tamamen sanal ortamda yaratılmaktadırlar. Bilgisayar bazında bazı işlemler gerçekleştirilerek matematiksel bir denklemi çözer gibi belli bir şifrelemeyi çözmekte ve bu şekilde kripto paralara ulaşılmaktadır. Tam anlamı ile Bitcoin madenciliği bu şekildedir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Merak ettiğiniz asıl konu tabii ki de Bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığıdır. Basit bir bilgisayar bilgisi ile bu tip madenciliği aslında herkes yapabilmektedir. Eğer tek başınıza bu yükün altında hiçbir bilgisayar ve donanım bilgisi olmadan girer iseniz biraz zorluk çekebilirsiniz. Fakat bilginize ve bu konuda donanımınıza da güveniyor iseniz bu konuda hiçbir zorluk çekmeden Bitcon madenciliği yapabilir ve kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Öncelikle size şunu belirtmek istiyoruz. CPU ya da GPU tipi olmak üzere madencilik yapmak ikiye ayrılır. Yani bir sistemde ekran kartınızın gücünü kullanır iken diğerinde de işlemcinizin gücünü kullanıyorsunuz. Ekran kartları işlemcilere göre biraz daha hızlı olmasından dolayı çoğunlukla ekran kartı ile çalışan sistemler yardımı ile madencilik yapılmaktadır.

Tamamen matematiksel veriler ile komutlar ekran kartı aracılığı ile aktarılır ve bu şekilde Bitcon madenciliği yapılmaktadır. Daha fazla verim ve daha hızlı olmasından ötürü de ekran kartları her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Bitcoinin piyasaya çıktığı ilk zamanlarda her bilgisayar üzerinden madencilik işlemleri yapılır iken artık daha güçlü sistemler kullanılmaktadır. Hatta madencilik için ayrı özel makineler geliştirilmiş ve piyasaya da sunulmuştur. Bitcoinin yanı sıra birçok kripto para madenciliği de yapılabilmekte ve bu şekilde başka kripto paralar üzerinden de para kazanılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz