bitcoin para kazanmak
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Bitcoin ile para kazanmanın pek çok yolu vardır. Bunlardan bir tanesi, Bitcoin madenciliğidir. Bu yöntem en sık kullanılan yöntemdir. Madencilik işlemleri iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi, fiziksel olarak yapılan madenciliktir. İkincisi ise sanal madenciliktir. Bitcoinden para kazanabilmek için öncelikle doğru kaynaklardan bilgi alınmalıdır. Küçük kazançlar elde edilmek isteniyorsa, BTC borsalarında al-sat işlemleri yapılarak kazanç sağlanır. Büyük kazançlar hedefleniyorsa madencilik yapılması gerekir. BTC neden düşüyor sorusunu soran yatırımcılar, Bitcoinin, Bitcoin cash tarafından tehdit edildiğini görmektedirler. BTC’deki sert düşüşün sebebi bu yeni dijital para olarak görülüyor.

online para kazan

Bitcoin Nasıl Kazandırır?

Bunun için madenci çeşitli bilgisayar donanımlarına ihtiyaç duymaktadır. Bilgisayar işlemcisi ile madencilik yapılabilmektedir. Bitcoinin ilk çıktığı yıllarda kullanılan bir yöntemdi. Ancak, Bitcoinin çıkarma zorluk derecesi arttıkça bu yöntem kullanılmamaya başlamıştır. İkinci yöntemde ise, ekran kartları ile madencilik yapılmaktadır. Bu yöntem yaklaşık 3 yıl kullanılmıştır ama maden çıkarmanın zorluk derecesi arttıkça ve ASIC ile madencilik yönteminin çıkmasından sonra bu yöntemde tozlu raflardaki yerini almıştır. ASIC yöntemi diğer yöntemlere göre daha fazla kazandıran bir yöntemdir. İkinci madencilik yöntemi ise, sanal madenciliktir.

Bitcoin Kazanç Sistemi

Fiziksel olarak yapılabileceği gibi sanal madencilikte yapılabilmektedir. Bu yöntem herhangi bir teknik bilgiye gerek duyulmadan yapılan, fiziksel madenciliğe göre kazancı biraz daha düşük bir yöntemdir. Bu yöntem için kurulmuş birçok site vardır. Burada dikkat edilecek en önemli konu, sitelerin güvenilirliğinin araştırılmadan madencilik yaptırılmamasıdır. Bunların haricinde, Bitcoin bir yatırım aracı olduğundan, btc borsaları vasıtasıyla da kazanç sağlamaktadır. Bitcoin giriş işlemi için kişisel bir cüzdan edinmek gerekir. Bu sanal cüzdan elde edildikten sonra işlemlere başlanabilir. Arbitraj yöntemiyle Bitcoinden para kazanılabilir. Bitcoinden para kazanabilmek için öncelikle alım satım yapmak gerekir. Bu işlemi yaparken Bitcoin borsası sürekli takip edilmelidir. Ayrıca, altcoinlere yönelerek BTC dönüştür işlemi ile altcoinler alınarak ufak kazançlar elde edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz