bitcoin güven veriyor mu

Bitcoin Güven Düzeyi

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Bitcoin işlemlerinde her işlem şifrelenir ve yapı itibarı ile sağlam bir kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdan şifresinin çaldırılması veya bilgisayarın hacklenmesi gibi durumlar haricinde sistemin güvenlik sorunu yoktur. Bitcoin giriş şifresi gereği aynı paranın iki kez harcanması mümkün değildir. Paranın bir kere gönderildiği sistem tarafından teyit edilir. Hileli olarak Bitcoin üretip satmak mümkün değildir. Sistemin herhangi bir açığı olmamasına karşın, bazı aracı kurumlara karşı temkinli yaklaşılmalıdır. Bitcoin madenciliği yapmak için dâhil olunan havuzların güvenilirliğini sorgulamak gerekir. Son zamanlarda bitcoin düşmektedir. BTC neden düşüyor diye araştırıldığında bu düşüşün iki sebebi olduğu ortaya çıkmaktadır. Birincisi Avrupa Birliği’nden yapılan ve Bitcoinin gerçek para birimi olmadığını belirten açıklamalar, ikincisi de Bitcoin kurucularından olan Roger Ver’in Bitcoin’in altyapı sorunlarına değinmiş olması yatırımcıların korkmasına sebep olmuştur.

Bitcoin Avantajları Nelerdir?

Bitcoin kullanmanın çok syıda avantajları vardır. Tabi ki bu avantajların yanı sıra, belirli dezavantajları olduğunu da unutmamak gerekir.

  • Enflasyon riski düşüktür. Reel paranın dolaştığı piyasalarda para arzındaki artış nedeniyle enflasyon yaşanırken, Bitcoin piyasasında bu durum söz konusu değildir. Çünkü Bitcoin tasarlanırken 21 milyon adet üretilmek üzere tasarlandığı için enflasyon riski düşüktür.
  • Reel paralarda çökme oluşabilir. Bu hükümetlere bağlı yaşanan bir durumdur. Ancak, Bitcoin herhangi bir hükümete bağlı olmadığı için çökme riski yoktur.
  • Bitcoin sisteminde paranın geri talep edilmesi gibi bir durum olmadığı için güvenlik sorunu yaşanmaz. Bitcoin sisteminde işlemler kişiden kişiye doğru yapıldığı için daha güvenli ve daha ucuz olmaktadır.
  • BTC dönüştür işlemleri Bitcoin borsalarında kolaylıkla yapılmaktadır.
  • Taşıması kolay bir para birimidir. Milyarlarca dolar değerindeki Bitcoinler küçük bir hafıza kartında bile saklanabilmektedir.
  • Bitcoinler takip edilememektedir. Bitcoin sisteminde, hesap hakkındaki bilgiler hiç kimse hatta hükümetler tarafından bile bilinmez ve takip edilemez. Bu sayede vergi ödenmemiş olur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz