bitcoin cash nerden alınır
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Bu yazımızda sizlere kripto para çeşitleri arasında BCH kısaltması ile yer alan Bitcoin Cash ile ilgili önemli detayları aktarmak istiyoruz. İnternet için oluşturulmuştur ve kullanıcıların elektronik nakiti olarak tanımlanmaktadır. Merkez bankasına ihtiyaç duyulmadan işlem görmesi ve herhangi bir üçüncü tarafın da çalışmasını ya da varlığını gerektirmemesi ile dikkati çekmektedir. Bitcoin ilk olarak 1 Ağustos 2017 tarihinde oluşturulmuştur ve bu tarihte Bitcoin’e sahip olanların, aynı zamanda Bitcoin Cash sahibi de oldukları görülmüştür. Ancak bu durum 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren ayrı işlemler şeklinde yürütülmüştür. Bu da tamamen iki ayrı dijital para birimi olarak işlem görmelerini sağlamıştır.

Bitcoin Cash Borsası

Bitcoin Cash’ın neden oluşturulduğunun yanıtını da bununla ilgili olarak almak mümkündür. Çünkü Bitcoin’e olan ilginin azalması ve Pazar payının hızla düşüşe geçip, yarı yarıya bu rakamlardaki düşüşlerin gözlemlenmesi gibi sebeplerden dolayı, Bitcoin’in önünü açabilmek için Bitcoin Cash’ın oluşturulduğu görülmektedir. Duraklama evresine giren Bitcoin’i bu durumdan kurtarmanın çözümü olarak görülmüştür.  Üstelik bu gelişmenin olumlu sonuç verdiği de dikkatlerden kaçmamaktadır. Çünkü bu işlemden sonra Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ilgili ciddi yükselmelerin görüldüğünü de söylemek mümkündür.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır ?

Bitcoin Cash almak isteyenler için borsa seçeneklerini en iyi şekilde sunmakta olan Binance karşınıza çıkacaktır. İşlem hacimlerinin yüksek olması, hizmetlerinin kaliteli olması ve kimlik onaysız işlemlere izin vermesi gibi sebeplerle tercih edilmekte olan Binance üyeliği aracılığıyla BCH yani Bitcoin Cash alınabilmektedir. Bu sayede daha güvenli olarak işlemlerin yapılmasından ötürü de, kullanıcılar tarafından tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bitcoin Cash Fiyatları

Başlangıçta 175$ seviyelerinden giriş yaparak, hızlı büyümesini 465,45 seviyelerine kadar ilerletmiştir. Ancak kullanıcıların kâr etme amacıyla satışları gerçekleştirmeye başlamasıyla ise hızlı bir şekilde 300$ civarına kadar gerilediği dikkatlerden kaçmamıştır.

Gün itibariyle bakıldığında ise Bitcoin Cash fiyatlarının 1.524,49 olduğu görülmektedir ve bu TL bazında ise 5.715,62 rakamlarına karşılık gelmektedir. Bu rakamların yükselip yükselmeyeceği ise hem yerli, hem de yabancı borsalarda yer alan günlük grafiklerden rahatlıkla takip edilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz