Bikazanç Ödeme Yapmıyor
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Dolandırıcı sistemlerden birisi olarak karşımıza çıkan ve insanları kandıran bu sistem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yapılan şikayetler doğrultusunda incelemeye alınmıştı. Sistemin banka hesaplarına bloke koyulmadığı halde ödeme yapmamak için binbir takla atan site yöneticisi en sonra Bakanlığın müfettişlerine suçu atmıştı. Birçok şikayetçinin tarafımıza ulaştırdığı şikayetlere yenileri eklendi.

BiKazanç Mağdurları Artıyor

Binbir yalan ile insanları oyalayan ve ödeme yapmayan sistem hakkında sizlerden gelen Bikazanç şikayet konularını bilgilendirmek amacıyla paylaşıyoruz.

Bikazanç Mağduru

”Arkadaşın size bi kazançla ilgili yazdığı yazıda 10 haziran da bir kadın kocasının on bin kredi çektiğini diye bi yazıyla başlayan kişi benim. Beni deşifre etmezseniz sevinirim. Benim dediğim sadece bir sürü para iadesi için yol var. Önümüz bayram güvendik kredi çektik, ödeme günümüz yaklaşıyor, çocuklarıma bayramlık dahi alamadım 8365 Tl iadem var Allah rızası için bari iki bin gönderin ve hiç bir banka 4kişiye para gönderdikten sonra hesabı kapatmaz dedim saatlerce cevap vermeyince arkadaşlar dolandırıldık dedim. Ben dolandırıcı değilim deyip attı beni gruptan ve whatsap tan, telefondan engellemiş. Madem müfettişler tanıdık Allah rızası için bize yardımcı olun iadeleri yapsın. Gerçekten zor durumdayım. Insanlarla dalga geçer gibi şuana kadar 34 kişiye iade etti ve en büyük para 144 Tl. Neymiş büyük paralar sonra iade edilecekmiş. Saçmalıktan başka bişey değil. Bu küçük iadeleri de yalvar yakar yapıyor. Allah rızası için müfettişleri tanıyorsanız bizim iadelerimizi yapsın bayram zehir oldu çocuklarıma bayramlık alamadım. Kredi taksidini borç aldım ödedim”

Mağdurların her geçen gün artması ve artacak olması kaçınılmaz bir gerçek. Öncelikle belirtmek gerekirse bu tür durumlarda para iadesinin hızlanması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişleri etkisizdir. Onların görevi bu tür dolandırıcı sistemleri tespit edip gerekli işlemleri yapmaktadır. Mali konular ile hiçbir şekilde alakaları yoktur. Bu durumda yapılabilecek en akıllıca yol size en yakın adliyeye giderek Cumhuriyet başsavcılığına şikayet dilekçesi vermektir. Normal bir A4 kağıda el yazınız ile şikayet metninizi yazmanız yeterlidir. Hukuki kelimeler kullanmanıza gerek yoktur. Adliye girişinde ki danışmalara ”İnternetten dolandırıldım şikayet dilekçesi vermek istiyorum” dediğiniz zaman sizi yönlendirecektir. Kimlik fotokopiniz ile imzalı dilekçenizi bırakmalısınız. Şikayetçi olduğunuz kişinin kimlik, şirket, banka bilgileri gibi tespiti yapılabilecek bilgileri paylaşmanız önemlidir. Nasıl dolandırıldığınızı anlatarak kişi hakkında şikayetçiyim demeniz yeterlidir. Bütün işlemler ücretsizdir. Siz sadece adliyeye gitmeye üşenmeyin!

Paramı geri alabilir miyim sorusuna çok net bir yanıt vermek mümkün değil. Fakat resmi şikayetlerinizin savcılığa intikal etmesi dolandırıcıların gerekli cezaları alması için iyi bir hamledir.

Bikazanç Mağdurları

Gönderdiğiniz her şikayetin soruşturmayı yürüten resmi kurumlar tarafından incelendiğini, gerektiği hallerde mağdurların bilgilerini müfettişler ile paylaşmakla hükümlü olduğumuzu unutmayın. Mağduriyetlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Bizler hukuk ile sizler arasında bir köprüyüz.

Bikazanç Mağdurları 2

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz