Bikazanc yorumları
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Bikazanç sisteminin geçtiğimiz haftalarda ParaParala ismi ile prim yapmaya çalıştığını farketmiş ve sistemin denetime alınması için çalışma sürdürmüştük. Yaklaşık 4günlük bir uğraş sonunda şirketin denetime alınmasını sağlamıştık. Bu süre zarfında iadeler yapılacak %90 sağ çıkacağız demişler ve bazı kişilere ödeme yapmadıkları gerekçe ise müfettişlerin ödeme yapmamaları gerektiği talebi olduğu belirtilmiştir.

Bikazanç Mağdurundan Gelen Mesajı Sizlerle Paylaşalım.

Öncelikle belirtmekte fayda var. Bu mesajın samimiyetine ParaParala olarka güveniyoruz. Bikazanç yorumları olarak gösterebileceğimiz bu bilgilerin doğruluğundan şüphemiz yok. İşte gelen yorum;

Umut bey bize demişti ki eğer haksızlık yaptığımı bir kişi kanıtlasın en yakın köprüden kendimi atarım demişti. Şimdi bende kendime göre yaptığı haksızlıkları buraya yazıyorum. İlk önce şunu belirtiyorum: Bunu biraz aceleyle yazıyorum cümleleri tam kuramamış olabilirim kusuruma bakmayın. Tek tek okuduğunuz da anlayacağınızı umut ediyorum.

1- Siteye dahil olduğum ilk sıralardı. Umut bey ve ekibi bize fatura kesileceğini ve herkesin adresini doğru şekilde yazmasının zorunlu olduğunu söyledi. Herkes adresini yazdı. İlk baş denildi ki Nisan ayında faturalar kesilecek ve yanında da küçük bir hediye olacağı söylendi. Sonradan hediye gönderecekleri şirketle anlaşamadıklarını söyledi ve en son mayıs ayında faturaların dilersek e-posta adresine gönderileceğini söyledi ama bu yazdıklarımın hiç biri henüz gerçekleşmedi.

Bikazanç Umut diye bilinen şahsın ”haksızlık yaptığımı bir kişi kanıtlasın en yakın köprüden kendimi atarım” sözlerine bizlerde şahidiz. Kişinin vergi ödeyip ödemediği denetim sonrası belli olur. ”

2- Sistemin denetime gireceğini ve bu denetimden kesin olarak çıkacaklarını söyledi umut bey. Sistem denetime girmeden yaklaşık 3 – 4 gün önce herkesin parasının iade yapılacağını söyledi. Sistem denetime girdi ve bir ses kaydı attı ” Sistemin %90 denetimden çıkacağını ve iadelerin çok hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini, eğer sistem denetimden geçerse de tüm güçleriyle devam edeceklerini söyledi.” Fazla uzatmıyorum sadede geliyorum. Umut beyin bize vaat ettiği 1 e 3 tü. Ama bunu yapmadı paraları iade edeceğini söyledi. Daha sonra sistemi denetimden geçse bile devam ettirmeyeceğini söyledi. İadeler konusunda da bankanın 3 – 4 işlem yaptıkta sonra sıkıntı çıkardığını ve hesabının bloke edilebileceğini söyledi. Ama 10 Haziran günü hiç bir iade yapmadılar. Nedenini sorduğumuzda bugün yapsa bile pazartesi hesaba geçeceğini söyledi. Bizde ” Hesabınızın bloke olmaması için bugün de iade yapsaydınız olmaz mı ? ” dedik yine aynı cevabı aldık. Ben şahsen iadelerin neden yapılmadığını sordum bana verilen cevap ” müfettiş böyle istedi.” denildi. Sistem denetime girmeden müfettişin böyle bir şey söyleceğini düşünmüyorum. Çünkü devlet halkının neden zarara uğramasını istesin sonuçta bize vaat edilen 1 e 3 tü.

” Sistemin denetime gireceğini ve %90 çıkılacağını belirtildiğine ParaParala olarak şahidiz. Mevcut 22dakikalık konuşmanın tamamı arşivlerimizde yer almaktadır. Gelen yoruma bakılırsa iade yapılacağı söylenilmiş ama yapılmamış. Hesaba bloke koyulmaması için banka hesabından para giriş çıkışlarının olmaması gerektiğini Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişleri söylemiş. Size çok açık söylemek gerekirse birçok müfettiş tanıdık ve hiçbirisinin ödeme yapmayın hesabınız blokelenir diyeceğini sanmıyoruz. Ponzi sistemlerinde, bakanlığımızın müfettişlerinin de nasıl bir mantık ile çalıştığını çok çok iyi biliyoruz. Aksine müfettişler ödeme yapabiliyorsan öde der geçer.”

3- Sistem her para çektiğinizde %20 stopaj vergisi kesiyordu. Bu verginin faturasıda bize gösterilecekti ama bu da gösterilmedi.

4- 10 Haziran ‘da bir yorum yaptım. Bizim paramızın 5 ay boyunca kullanıldığını ve biz kâra geçmeden iade yapıldığını belirttim. Bana ” Sen sorunlu musun ? ” diye bir yanıt verdi. Bir sistemin sahibi kullanıcısına böyle bir yanıt vermemeli. Biz sana güvenip para yatırdık gerekirse defalarca aynı açıklamamız gerekiyor. Çünkü biz size güvendik ve yatırım yaptık ve siz de bizim paramızı kullandınız bu kadarını bize borçlusunuz.

5- 10 Haziran günü bir kadın kullanıcı ” Eşinin bankadan 10 bin lira para çektiğini ve soru sorduğu için gruptan atıldığını “söyledi. Umut bey boş yere atılmayacağını hakaret veya küfür ettiği için atılmıştır dedi. 4. madde de belittiğim yorumu yaptığımda bana bir çok kişi hakaret etti bende umut beyin yaptığı bu yoruma göre bana hakaret edenlerin atılmasını istedim ama cevap alamadım. En sonunda da gruptan atılan ben oldum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz