Bikazanç Bakanlık Denetimi
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Bikazanç isimli dolandırıcı sistemin yalanlarını farkettiğimiz gibi bütün resmi kanalları kullanarak firmayı bildirdik ve devletin sıcak kollarına bıraktık. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetim programına alındığını kamuoyuna bildiririz. Bikazanç akıbeti ne olacak, yatırım yapanların ne yapması gerekiyor? İşte detaylar

Bikazanç Yatırım Sitesi Şikayet Edildi

Geçtiğimiz günlerde markamız adını kullanarak insanlar üzerinde güven algısı oluşturmaya çalışarak insanları kandırmaya çalıştıklarını farkettiğimiz sistemi yakın takibe aldığımızda daha önceki dolandırıcılar ile aynı yolu izlediklerini, sistemden dünya para kaldırdığımızı iddia ettiklerini belirten sistem ParaParala tarafından İçişleri Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici Hakları ve Antalya Asayiş Büro ‘ya yasadışı sistemler ile para toplandığına dair işlem yapılması konusunda dilekçe ulaştırıldı. Ayrıca Antalya Valiliği ve Mehmetçik Vakfına şikayet edilen sistemin yasadışı faaliyetlerine bağış toplamayı eklendiği bildirilere gerekli yasal işlemlerin başlatılması için gerekli bilgileri sundu.

25 Mayıs 2018 tarihinde gerekli işlemlerin yapılıp tahkikatın başlaması için Asayiş şube’ye şahsın bütün bilgileri ParaParala yönetimi tarafından teslim edilmiştir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Yanıt Geldi

Platformumuz aracılığıyla şikayetlerimizi bütün mercilere ilettiğimizde firma ve şahıs hakkında başka şikayetlerinde olduğu anlaşılmıştır. Bakanlıktan tarafımıza ulaşan dilekçedeki açıklama

” BİKAZANÇ “ unvanlı satıcı/sağlayıcının faaliyetleri Bakanlığımıza daha önceden ulaşan şikayetler üzerine 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında denetim programına alınmış bulunmaktadır. Denetim süreci devam etmekle birlikte konuya ilişkin aşağıdaki açıklamaların yapılmasında fayda görülmüştür.

şeklindedir.

Önümüzdeki günlerde denetim faaliyetleri başlayacak olan sisteme yatırım yapanların paralarını almak gibi sorunları yaşayacağı ortada. Sistemdeki paranızı koşulsuz bir şekilde geri iade isteyebilirsiniz.

hiçbir masraf ve cezai şart ödemeksizin sistemden ayrılma hakkına sahip olduğu gibi hususlar düzenlenerek doğrudan satışlar ile piramit satış sistemleri arasındaki farklar yasal düzenlemeye kavuşturulmuştur.

Bikazanç Yatırım Yapanların Bilgisine

Sistem çok yakın bir zamanda denetlenmeye alınacak ve çok yüksek ihtimalle sistemin banka hesaplarına bloke koyulacaktır. Böyle bir durumda hiç kimse taahhüt edilen yatırım karşılığı kazançlarını alamayacaktır. Sistemde yatırımınız varsa koşulsuz iade taleplerinizi gerçekleştirin. Ayrıca 2 bin ₺ ve üzeri yatırım yapanların konu ile ilgili savcılığa ücretsiz suç duyurusunda bulunulması yatırımcı açısından oldukça önemlidir. Aksi durumda hukuk karşısında elinizde resmi bir belge olmazsa suçlu durumuna düşebilirsiniz.

(Bugüne dek Bakanlık ile yaptığımız ortak çalışmalarda 2bin ₺ üzeri yatırımcılarda incelemeye alınmış ve bazıları hakkında yasal işlemler yapılmıştır. Aralarında tutuklananlarda olmuştur.)

Durumun ciddiyetinin farkında değil yada tereddütleriniz varsa destek@paraparala.com adresine mail atarak whatsapp grup linkimizi talep edin. Takipçilerimiz sizlere aylardır birçoğunuzun bilmediği, görmediği şeyleri ParaParala’nın aylar, haftalar öncesinden uyardığı tüm konuları tek tek anlatsın belki ikna olursunuz.

ParaParala ‘nın Denetleme Olmadan Önce Whatsapp Grubunda yaptığı uyarılar, (Sırasıyla söyledik sırasıyla gittiler)

Çiftlik Bank / Aylar öncesinden uyardık.
AnadoluFarm / 2.5 ay öncesinden uyardık.
Auturk 10 gün öncesinden uyardık.
Detay MaxiNet / 1 ay öncesinden uyardık.
A KazançPlus / 1 ay öncesinden uyardık.

10 YORUMLAR

 1. bikazanç a yüz tl yatırmıştım kutu diye dolaylı yoldan kumar oynatıyor tecrübe ettim ciddiydtsizliklerini yazınca rahatsız oldular şimdi siteye ulaşamıyorum para iadesi yapacaklarını söyleyip roi yok gönderemiyoruz dediler bu yazışmalar esnasında paraparalanın yazdıklarının doğru olduğunuda söyledim merak ediyorum bunlar sadece dolndırıcımı aynı zamanda eşkiyamı bu gücü nerden buluyorlar kanunlarımızda boşlukmu vaf devletin kanunlarını boşluğundan herhalde faydalanıp bunlar dolandırıcılık eşkiyalık gaspçılık yapıyorlar böyle bir dünya varmı

  • En yakın karakola giderek ücretsiz şikayetçi olun. Alacakları cezayı arttırıp, işlemlerimizi hızlandırın. Yada hiçbir şey yapamıyorsanız bimer.gov.tr adresinden 2-3 dakikanızı ayırarak online şikayette bulunun. Maksimum 3-4 gün içerisinde size yanıt verecekler.

 2. Whatsapp gruplarında sürekli bir anda sizleri kötüleyerek kendilerini yüceltmeye çalıştıklarına bizzat şahit oldum. Site içerisinde duyuru yapmışlar bir süre ödeme yapmadılar bende duyuruyu görmeden sordum Umut denen üçkağıtçıya profilimi anında sıfırladı sistemde. Neymiş uyarı geçmişiz. Bütün gün sanki sistemi takip edicez. 5 bin lira para yatırdım kazandığıma bakarım. Param yatmazsa da sorarım. Ters bir şey mi var bunda. İnsan gibi sorduk karşılık bu şekilde. Sırf ödeme yapmamak için yaptıklarıda açıkça ortada.

  • Bunda şaşıracak bir durum yok. Whatsapp konuşmalarının tamamından haberimiz var. 2 kişi hakkında 30 Mayısta suç duyurusunda bulunuldu. Sizde gerekli şikayetlerinizi yapmayı ihmal etmeyin.

 3. Daha önce de uyarmıştınız tercihimi sizden yana kullanıp iade istemiştim ve o zaman gösteriş olsun diye isteyene iade edelim demişlerdi. Ettilerde güven sağlamak için. İyi ki sizi dinlemişim. Yakında başlarlar hesaplarımız blokelendi ödeme yapamıyoruz diye.

 4. Bikazanç dolandırıcılığı yakında patlar. Paraparala ne dediyse çıkıyor. Detay, Akazanç, Auturk hepsinin haberini günler önceden aldık. Sayenizde son dakika detaya para gömmekten kurtuldum. Bu Nihat Umut Kayar isimli şahsın sonu da geldi diyebiliriz.

 5. bu sitenin sahibinin sicili zaten bozuk. 18 yaşından beridir piyasada bilinen tanınan bir dolandırıcı. farklı yansıtarak kendisini her ne kadar aklamaya çalışıyor olsada paraparala gibi bizlerde biliyoruz bu pisliğin gerçek yüzünü. insanları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim paraparala ailesi

 6. Merhaba, ben de bikazanc sitesinde 2000 tl yatırım yapmıstım, haberlerinizden sonra hemen iade talebinde bulundum, benim sormak istediğim 2000 tl ve üzeri yatırımcılar incelemeye alınıyor demişsiniz, bu durumda biz mağdur iken neden incelemeye alınıyoruz? bize de dava mı açılacak?

  • 2000₺ ve üzeri yatırımcılarda ifadeye alınıyor. Bunun nedeni şu. Para toplayanlar ”Nitelikli dolandırıcılık” suçuyla yargılanıyor. Olası bir bağlantınızın bulunma ihtimaline karşı ifadeye genellikle alıyorlar. Eğer para toplayanların farklı suçlardan iştirakı çıkarsa ki bunun örnekleri oldu. Örneğin teröre çalışan sistemler gördük. Burada yatırım yapanların çok büyük bir kısmı ifadeye alındı, aralarında tek tükte olsa tutuklanan oldu. Belki sizlik bir durum olmayabilir ama yatırım toplayan kişinin yaptıklarını bilemezsiniz. Dolayısıyla her zaman önlem almış olmanız gerekir.

 7. Umut bey bize demişti ki eğer haksızlık yaptığımı bir kişi kanıtlasın en yakın köprüden kendimi atarım demişti. Şimdi bende kendime göre yaptığı haksızlıkları buraya yazıyorum.
  İlk önce şunu belirtiyorum: Bunu biraz aceleyle yazıyorum cümleleri tam kuramamış olabilir kusuruma bakmayın. Tek tek okuduğunuz da anlayacağınızı umut ediyorum.
  1- Siteye dahil olduğum ilk sıralardı. Umut bey ve ekibi bize fatura kesileceğini ve herkesin adresini doğru şekilde yazmasının zorunlu olduğunu söyledi. Herkes adresini yazdı. İlk baş denildi ki Nisan ayında faturalar kesilecek ve yanında da küçük bir hediye olacağı söylendi. Sonradan hediye gönderecekleri şirketle anlaşamadıklarını söyledi ve en son mayıs ayında faturaların dilersek e-posta adresine gönderileceğini söyledi ama bu yazdıklarımın hiç biri henüz gerçekleşmedi.

  2- Sistemin denetime gireceğini ve bu denetimden kesin olarak çıkacaklarını söyledi umut bey. Sistem denetime girmeden yaklaşık 3 – 4 gün önce herkesin parasının iade yapılacağını söyledi. Sistem denetime girdi ve bir ses kaydı attı ” Sistemin %90 denetimden çıkacağını ve iadelerin çok hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini, eğer sistem denetimden geçerse de tüm güçleriyle devam edeceklerini söyledi.” Fazla uzatmıyorum sadede geliyorum. Umut beyin bize vaat ettiği 1 e 3 tü. Ama bunu yapmadı paraları iade edeceğini söyledi. Daha sonra sistemi denetimden geçse bile devam ettirmeyeceğini söyledi. İadeler konusunda da bankanın 3 – 4 işlem yaptıkta sonra sıkıntı çıkardığını ve hesabının bloke edilebileceğini söyledi. Ama 10 Haziran günü hiç bir iade yapmadılar. Nedenini sorduğumuzda bugün yapsa bile pazartesi hesaba geçeceğini söyledi. Bizde ” Hesabınızın bloke olmaması için bugün de iade yapsaydınız olmaz mı ? ” dedik yine aynı cevabı aldık. Ben şahsen iadelerin neden yapıldğını sordum bana verilen cevap ” müfettiş böyle istedi.” denildi. Sistem denetime girmeden müfettişin böyle bir şey söyleceğini düşünmüyorum. Çünkü devlet halkının neden zarara uğramasını istesin sonuçta bize vaat edilen 1 e 3 tü.

  3- Sistem her para çektiğinizde %20 stopaj vergisi kesiyordu. Bu verginin faturasıda bize gösterilecekti ama bu da gösterilmedi.

  4- 10 Haziran ‘da bir yorum yaptım. Bizim paramızın 5 ay boyunca kullanıldığını ve biz kâra geçmeden iade yapıldığını belirttim. Bana ” Sen sorunlu musun ? ” diye bir yanıt verdi. Bir sistemin sahibi kullanıcısına böyle bir yanıt vermemeli. Biz sana güvenip para yatırdık gerekirse defalarca aynı açıklamız gerekiyor. Çünkü biz size güvendik ve yatırım yaptık ve siz de bizim paramızı kullandınız bu kadarını bize borçlusunuz.

  5- 10 Haziran günü bir kadın kullanıcı ” Eşinin bankadan 10 bin lira para çektiğini ve soru sorduğu için gruptan atıldığını “söyledi. Umut bey boş yere atılmayacağını hakaret veya küfür ettiği için atılmıştır dedi. 4. madde de belittiğim yorumu yaptığımda bana bir çok kişi hakaret etti bende umut beyin yaptığı bu yoruma göre bana hakaret edenlerin atılmasını istedim ama cevap alamadım. En sonunda da gruptan atılan ben oldum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz