App Store Zamlandı Muhtesem Sultan
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Apple ülkemize yönelik fiyat politikalarını sürekli değiştirmeye devam ederken bugün yine bir zam haberi ile gündem oldu. App store üzerinde yapılan zamlar sonrasında Android platformlarda yerini alan oyunlarda, uygulamalarda bunu fırsata çevirdi.

Dolar Kuruna Endekslediler

App store uygulama fiyatlarını USD üzerinden yansıtmasıyla birlikte %50 civarında fiyat artışı gözüktü. Birçok uygulama ise %200 – %300 arasında zamlandı. App stre oyun içi satın alımlara henüz yansımamasına rağmen bazı fırsatçı uygulama ve oyunlar bu durumu Android platformda fırsata çevirdi.

Android Bambaşka Bir Platform

IOS ile rekabeti bilinen Android bu zamlanmalar karşısında kendi platformunda yine zam ile anılmamaya devam etti. Fakat Google Play Store üzerinde yerini alan birçok uygulama ve oyun bu durumu fırsata çevirdi.

Muhtesemsultan.com üzerinden oyuncu kitlesini bilgilendiren bir platform bu durumu protesto çalışmalarına döktü. Mechanist game tarafından sunulan son zamanların gündem oyunu Muhteşem Sultan oyunu IOS dalgalandırmalarından sonra oyun içi satın alımlarını %50 civarında arttırdı. IOS uygulama içi satın alımlara yansıtmazken bu durumu, işi fırsata döken Muhteşem Sultan oyunu oyun içi satın alımlarını coşturdu!

Muhteşem Sultan Oyunu Şikayet

400’e yakın sunucu açarak milyonlarca lira para kazanan oyun her geçen gün oyuncu kitlesini soğutuyor. Muhteşem sultan şikayet konuları özellikle oyunun yönetiminin yetersiz gelmesi üzerineydi. Son zamanlar ise bu şikayetler birçok konuda yer almaya başlarken bugün itibariyle puanları erimeye başlıyor.

Oyun ve Uygulamalardan Fahiş Fiyat Politikası

Ülkemizde dolar kurunun 5.30₺ olmasına rağmen uygulama ve oyun içi satın almalara 7₺ üzeri kurdan hesaplanarak yansıtılması büyük tepki çekti. Soygun üzerine soygun olduğunu dile getiren oyun ve uygulama takipçileri artık satın alımlarını yapmayacaklarını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz