Anahtar Kelime Raporları Hazırlayarak Para Kazanma
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Anahtar kelime reklamcılığı son zamanlar ciddi derecede artış göstermeye başladı. Adeta bir sektör haline gelen bu işlemler web sitelerinizi ön plana çıkartmak için kullanılan bir yöntemdir. Anahtar kelime planlayıcı birçok kişi bu iş üzerinden güzel gelirler elde etmeye başladı. Birçok kişi anahtar kelime üretici kullanarak bu işi kolay kullanım haline getiriyor olsa da aslında bu iş birazda size kalıyor.

Anahtar Kelime Ne İşe Yarar?

Son yıllarda internet işlemlerinde büyük bir artış gözlemleniyor. Artık kişilerin birçoğu internet üzerinden alışveriş ve işlem yapıyor. Hatta sitenize anahtar kelime üretici koyarak bile daha fazla kişinin ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Web sitelerinin ön plana çıkması ve daha fazla kişiye ulaşması için en önemli şey ise, kullanılan anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler kişilerin en fazla arama yaptığı kelimeler anlamına da gelebilir. Anahtar kelime ile etiket farkı nedir diye soracak olursanız da, pek bir fark olmadığını söyleyebiliriz.

anahtar kelime bulma

Anahtar Kelime Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Anahtar kelimelerin sitelerin can damarı olduğunu söylemiştik. Bazı site sahipleri bu araştırmaları yapmayı bilmediğinden veya zamanı olmadığından yapan kişilerden almayı tercih edebiliyor. Konu ile alakalı hazırladığınız anahtar kelime paketlerini bu kişilere satarak para kazanabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce anahtar kelime ile etiket farkı nedir diye merak etmeyi bir kenara bırakmalısınız. Sonuç olarak ikisi de aynı kapıya çıkmaktadır. Ayrıca bunu yapabilmek için illaki ücretli araçlar kullanmanız gerekmez. Tamamen ücretsiz olan araçlardan faydalanarak analizler yapabilirsiniz. Anahtar kelime oranı ne olmalı, nasıl kullanılmalı gibi raporlamada yapabilirsiniz. Öncelikle araştırma yapabileceğiniz sistemlerden bahsedelim.

Google Keyword: En sık kullanılan sistemler arasında yer alıyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde arama yapabilir ve konuyla alakalı en fazla aratılan kelimeleri bulabilirsiniz. Bunun haricinde ise şu yöntemler kullanılabilir;

  • Traffic Travis
  • Market Samurai (ücretsiz versiyon)
  • Ahrefs
  • Microsoft Buying İntent
  • Yahoo Clues
  • WordTracker Answers

Anahtar Kelime Raporu Hazırlayın

Yapılan araştırmalar sonucunda istediğiniz kelimelere ulaştıysanız, bunların tümünü rapor haline getirmeniz gerekmektedir. Bunun için Excel veya Open Office kullanabilirsiniz. Sitenize anahtar kelime üretici ekleyerek, kendinizde faydalanabilirsiniz aslında. Hazırlanan raporlarda 200-500 adet arasında anahtar kullanabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse, 500 kelimelik bir paket oluşturarak 10-15 TL’ye satabilirsiniz. Hazırlanan bu paket içerisine anahtar kelime oranı ne olmalı, rekabet rakamları gibi de eklentiler koyabilirsiniz. Hazırlanan bu paketleri ise Gittigidiyor, Sahibinden, Fiverr gibi siteleri kullanarak satabilirsiniz.

Anahtar Kelime Raporlaması Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Bu iş üzerinden kazanabileceğiniz tutar tamamen sizin elinizdedir. 500 kelimelik bir paketi 10 TL’den sattığınızı ve günde bunun gibi 10 kişiye ulaşabilirseniz günlük 100 TL kazanç elde edebilirsiniz.

anahtar kelime nedir

[review]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz