Anadolufarm Dolandırıcı mı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Bugün sabah saatlerinde basına yansıyan Anadolufarm haberleri sonrasında birçok yatırımcı önemli ölçüde endişelendi. Geçtiğimiz hafta 511 milyon TL dolandıran Çiftlik Bank skandalı sonrası hedef alınan Anadolufarm bugün yaptığı basın açıklaması ile biz buradayız dedi. Sistemin yöneticisi İsa Karademir gün içerisinde müfettişler ile yaptığı görüşme sonrasında haber ajanslarını ve basını açıklama için TAUK restoranında konuk etti.

Anadolufarm Dolandırıcılığı

Sabah erken saatlerde karşımıza çıkan haberde Anadolufarm yöneticisi İsa Karademir‘in yurtdışına kaçtığı söylenmişti. Haber ajansları tarafından servis edilen haberlerde Gümrük ve Ticaret bakanlığının açıklaması olduğu belirtilmiş, fakat herhangi bir resmi açıklama olmaması yapılan haberin herhangi bir aslı olmadığını düşündürüyordu.

Gün içerisinde Anadolu farm hakkında her yerden sağlıklı bilgi edinmek için uğraştık. En sağlıklı, doğru bilgi ancak sabır ile gelirdi. Gün içerisinde neden bir şey yazmadığımızı soran takipçilerimize de bu şekilde yanıt vermiş olalım.

Anadolu Farm Haberleri Neden Çıktı?

Konu ile ilgili bugün detaylı bir araştırma yaptık ve birçok kaynaktan doğruladığımız bilgiler edindik. Anadolufarm yöneticisi İsa Karademir ile teyzesinin oğlu B. G. tarafından Gerçek Çiftçi sistemi kuruldu. Bu bilgiyi geçtiğimiz yıllardan ParaParala olarak biliyorduk. Sistem aktif olduğu dönemde iki teyze oğlu arasında yaşanan özel sorunlardan dolayı B.G.’nın sisteme yatırdığı sermaye biraz üzerinde ödenerek sistemden uzaklaştırılıyor. Sistemden uzaklaşmasının nedeni ise elde edindiğimiz bilgilere göre içler acısı.

Aldığımız bilgiye göre B. G. soy ismi gibi gözlerini karartıp İsa Karademir’in kız kardeşi E.Karademir’e sapkınca yaklaşımlar sergilemiş. Yanlış duymadınız. Öz kuzenine hoş olmayan tavırlar yaptığı anlaşılmış. Durumun anlaşılması ile birlikte sistemden kovulan B.G, şantajı biraz daha meşrulaştırarak dolaylı yollardan 100 bin tl talep ediyor. Umduğunu bulamayınca da durum buraya kadar geliyor.

Kazanç ÇiftlikÖte Yandan B.G. ”Kazancciftlik.com” adındaki ponzi sisteminde kurucusudur.! Sistem ile ilgili görselleri sol tarafta görebilirsiniz.

Dolandırıcılık amacıyla kurulan kazancciftlik.com desifre olduktan sonra sistem kapatıldı.

25.10.2017 tarihinde açılan ponzi sistem %5 referans kazancı dağıtan kademeli sistemlerden birisiydi. Oyun ile alakalı sayfalara ulaşmak isterseniz bu mümkün değil. Oyun ile alakalı sayfalar silinmiş durumda.

Eskiye yönelik aldığımız yasadışı faaliyet görüntüleri dosyalarımız arasında yerini almaktadır.

Oyun sayfasından bile Anadolufarm’a yüklendiği görülmektedir. Facebook üzerinde kapatılan oyun ile alakalı bırakılan birçok olumsuz yorum mevcut. Bugün Kanal D haber’e yanıltıcı, gerçek dışı olduğu anlaşılan röportajı veren B.G. ticari amaç gütmeyen ponzi sisteminden de bahsetseydi belki sürekli insanların gözüne sokmaya çalıştığı ”Dürüstüz Biz” söylemini kanıtlardı. Anadolufarm dolandırıcılığı diye bugün karşımıza çıkan haberlerin esas kaynağı sol tarafta gördüğünüz şahıstır.

Bayram Gözükara

Yani öz kuzenine sarkıntılık yaptığı anlaşılan B.G.

İsa Karademir Açıklama Yaptı

Anadolufarm adına açıklama yapan İsa Karademir, yurtdışına çıkmadığını sistemdeki incelemenin evraklarını koşturmakla meşgul olduğunu gün içerisinde gönderdiği ses kayıtlarından öğrendik.

Günlerdir müfettişler ile vaktini geçiren şirketin yöneticisi akşam üzeri haber ajanslarını toplayarak konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklama sonrasında bir sapığın sözlerini haber diye paylaşan birçok site yaptıkları haberleri kaldırmaya başladı.

Anadolufarm mevcut inceleme süresince yatırım almayı kesmişti. Herhangi bir kayıp yaşamayan şirket yapılan bu asılsız haberler ile birlikte şirketinin ciddi potansiyellere ulaşmasını sağlayacak reklamı da bedavaya getirdi. Anadolufarm incelemesinin ise 22.03.2018 tarihinde bitmesi beklenmektedir.

Anadolufarm kapanır mı yada sistemi durdurur mu net bir şey diyemeyiz. MASAK tarafından çıkacak raporlara bağlı olacak sonucu bizlerde beklemekteyiz. Şirketin bir yere kaçmadığını bilmek, kaçmayacağı anlamına gelmiyor elbette. Fakat aldığımız birçok bilginin günlerdir İsa Karademir’in bizzat şirket işleri ile uğraşmasıdır.

Anadolu Farm İsa Karademir Açıklaması

“Onlar gibi bir yere gitmedik, bizim sistemimiz çok farklı. Müfettişler ‘bu sistemi kapatmanız lazım’ dediği anda herkesin içi rahat olsun insanların anaparasını ödeyecek güçteyiz” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığının incelemeye aldığı ve yaklaşık 44 bin üyesi bulunduğu belirtilen Kayseri merkezli Ekolium A.Ş. çatısı altında kurulan Anadolu Farm‘ın kurucusu 28 yaşındaki İsa Karademir basın toplantısı düzenledi. Şirketin 44 bine yakın ve 4 bin civarında yatırımcısı olduğunu söyleyen Karademir, üyelerine hesaplara incelemelerden dolayı bloke olduğu için ödeme yapamadıklarını söyledi. Gündemde olan Çiftlik Bank’tan tamamen farklı bir sistemde çalıştıklarını ve bir marka değeri oluşturduklarını kaydeden Karademir açıklamalarına şöyle devam etti:
“Bizim Çiftlik Bank ile çok farklı bir çalışma sistemimiz var, benzetilemez bile. Bizim şirketimiz Kayseri’de kurulmuştur, yatırımlarını yurtdışına değil Türkiye’de yapmaktadır. Doğal olarak birçok kişiye istihdam sağlamıştır. Böyle olunca bizim Çiftlik Bank’tan birçok farkımız var. Biz şirketimizin topladığı yatırımlara senet veriyoruz. Mesela şirketimize yatırım yaptınız, biz anaparanızı garantiye alıyoruz. Bir problem yaşanmasın diye insanlara senet veriyoruz. Onlar sözleşme yaparken biz senet veriyoruz. Onlar gibi yüzde 300 gibi bir kazanç oranı yok. İnsanların yatırımına göre yüzde 200’e yakın bir kazanç oranı var. Şirketimize gelen yatırımlarla o şirketin yurtdışına satılan miktara baktığımızda en az 10 katı fiyat farkı var. İnsanlardan ‘restoranlardan kazandığınız parayla ödeme yapabilecek misiniz’ gibisinden sorular geliyor. Bizim şuanda bu sistemi durdurmadan önce bekleyen 12 tane talebimiz vardı. Biz ekstradan bir de marka değeri oluşturuyoruz. Bizim tamamen hem oyun içeriği hem yatırım olarak onlardan tamamen farklı bir sistemimiz var.”

“En kötü durumda insanların anaparalarını ödeyecek güçteyiz”
Yapılan incelemeler sonucu sistemin kapanması söz konusu olduğu takdirde üyelerin anaparalarını ödeyecek mal varlığına sahip olduklarını sözlerine ekleyen İsa Karademir, “Biz bir yere gitmedik, 2 aydan beri bu süreçle savaşıyoruz. Karşımızda Çiftlik Bank gibi olmayan bir yönetici var. Gerçekten niyetimiz kötü olsa onlar gittiğinde biz de sistemimiz durduğunda biz de giderdik. Üyelerimiz ilk etapta Çiftlik Bank olayından dolayı ciddi anlamda tedirgin olmuşlardı. Bizim açıklamalarımız ve samimiyetimize binaen tedirginlikleri bir nebze de olsa azalmıştı. Bir yere gittiğimiz yok, süreçle bizzat kendimiz ilgileniyoruz. Bu süreçte üyelerimizden destek bekliyoruz. En kötü durumda şirketimizin mevcut mal varlığı insanların senetlerine istinaden anaparalarını ödeyecek güçtedir. Bu konuda kimse huzursuz olmasın. Müfettişler ‘bu sistemi kapatmanız lazım’ dediği anda herkesin içi rahat olsun insanların anaparasını ödeyecek güçteyiz” dedi.

 

”ParaParala.com söylentilerle hareket edip, para karşılığı haber yapmaz. Aksaray merdiven altı medyası ile karıştırılmaması önemle rica olunur”

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz