Anadolu Farm Gözaltı Paramı alabilir miyim
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Yaklaşık 1 yıldır faaliyet gösteren Anadolu Farm, haftanın başında ulusal medyada çıkan yurtdışına kaçtı haberleri ile başlayan kaosta artık son noktaya varıldı. Medyayı toplayıp yurtdışında olduğuna dair çıkan haberleri Kayseri’den yalanlayan Anadolu Farm İsa Karademir basın açıklamasından sonra ortalıktan kaybolmuştu. Şirkette bugün gözaltılar başladı.

Anadolu Farm Gözaltıları Başladı

Şirketin sahibi İsa Karademir‘in kayıplara karışmasının ardından başlayan spekülasyonlarda bugün itibariyle Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından bugün belirlenen adreslere baskın yapıldı ve Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Otomotiv Turizm Gıda Lokantacılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Özalan, şube müdürü Vahit Meşe ve diğer bir şube müdürü Ahmet Özakalan Kahramanmaraş’ta gözaltına alındı.

Emniyet Şubede işlemleri tamamlanan şahıs, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilip adliyeye sevk edildi. Firmanın merkezi, şubeleri ve yöneticilerin adreslerinde arama yapıldı, mahkeme kararıyla firma ve şahıslar adına kayıtlı banka hesapları ile taşınmaz mal varlıklarına el konuldu.

Anadolu Farm İhtarname Çekmeyin

Şirketin adresine göndermiş olduğunuz ihtarnameleri teslim alacak hiç kimse yok. Bu yüzden de kapıya kargo notu yapıştırılmaktadır. Kimse teslim almayacağından tebligatları geçerliliği olmayacaktır. Yapmış olduğunuz yatırımları kurtarmak için bir yöntemi var. Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet etmektir.

Dikkat etmeniz gereken kimin adına para gönderdiğinizdir. Şirketin birçok kanal aracılığıyla para topladığı biliniyor. Gerçekleştirilen para transferlerinde parayı kimin hesabına gönderdiyseniz şikayetinizin konusu o kişi olmalıdır. Örneğin yapmış olduğunuz para transferi İsa Karademir adınaysa muhatap İsa Karademir‘dir. Ekolium adına para gönderdiyseniz muhatabınız Ekolium’dur. Biz ParaParala ekibi olarak Özlem Karademir adına para transferi yaptığımız için şikayetçi olacağımız isim Özlem Karademir ‘dir.

Eğer bayiler aracılığı ile yatırım yaptıysanız aynı şekilde para transferini yaptığınız şahıs sizin şikayetçi olmanız gereken kişidir. Yani işin özü Ahmet’e para gönderip Mehmet için gönderdim diyemezsiniz. Hukuki bir yanı olmayacaktır. Kimi dava edeceğinizi elinizdeki dekontlar ile tespit edin ve kendi bulunduğunuz şehirdeki Adliye binalarına giderek konu ile ilgili dilekçelerinizi verin.

Anadolu Farm Paranızı Geri Alın

Önümüzdeki günlerde Çiftlik Bank macerasında olduğu gibi karşınıza para karşılığında sizlere paranızı geri alabilirsiniz şeklinde danışmanlık, fikir yada e-kitap satışı gibi yöntemler sunan şahıslardan, web sitelerinden uzak durun. Sizin paranızı sadece hukuk geri getirebilir!

2 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Benim 1600 TL Param Vardı bu sitede Ben ne yapıyım Şikayet etmenin bana maliyeti ne olur avukat filan lazım oluyormuş.Maliyeti çok artıyormuş.
    Bide kayyum atansa ne kadar sürer bu süreç ortalama + kimin ne yatırdığını devlet göre bilir mi.
    Şikayetçi olmayanlara geri dönüş olmaz mı.

    • Size en yakın adliyeye giderek ücretsiz suç duyurusunda bulunun. Avukat, icra takibi vs bir sürü cepten para çıkacak sonuç çıkması biraz zor. Suç duyurusu en azından kayyum atanması durumunda geri iade almak için biraz daha kolay olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz