Btc Rekor Kırıyor
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Hayatımızı etkisi altına alan dijital para dünyası borsadan faydalananları heyecanlandırmaya devam ediyor. Hızla yükselen Bitcoin, ülkelerin Kripto paralarını çıkartması derken Bitcoin 7445 doları gördü. 30 bin tl’ye kadar çıkan Bitcoin rekora doymuyor!

Amazon 3 Kripto Para Sitesini Satın Aldı

Bitcoin 6bin dolara koşuyor derken 2 günde 7445 dolara kadar yükseliş gösteren Bitcoin dünya genelinde tarihi rekorlar kırmaya devam ediyor. E-ticaret sektörünün lideri Amazon dijital para isimlerini taşıyan üç web sitesini satın aldı. amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, ve amazoncryptocurrencies.com sitelerini bünyesine katan dünya devi 2013 yılından beridir amazonbitcoin.com ‘un da sahibi.

Uzmanlar ”Talep Artıyor”

Amerikanın finans devi CMR Group, Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmelerine bu yıl bitmeden başlamayı amaçladığına işaret ederek, sanal para birimine olan talebin arttığını vurguladı. Dünyanın en büyük vadeli işlemler ve opsiyon borsası işletmecisi CME Group tarafından yapılan açıklamada, bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin’in vadeli işlemlerine başlanmasının planlandığı belirtilerek, gerekli düzenleyici kurumların onayının beklendiği bildirildi.

Bitcoin Rekor Kırdı, Kırmaya Devam Ediyor

Sanal para birimi Bitcoin ‘in değeri tarihte ilk defa 7,000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Bitcoin’in değeri, dünü 6,783 dolardan kapatmasının ardından, bugün yüzde 9,7 artışla 7,445 dolara kadar çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Böylece, sanal para biriminin değeri hafta başından bu yana yüzde 21 artış gösterirken, bu senenin başından itibaren de yüzde 665 değer kazandı. Ayrıca, Bitcoin’in değerinin 4,000 dolar seviyesinden 5,000 dolara yükselmesi 15 gün alırken, 5,000 dolar seviyesinden de ilk defa 6,000 dolar barajını geçmesi 8 gün sürmüştü. Bu tarihten sonra Bitcoin’in 7,000 dolar seviyesine ulaşması ise 13 gün sürdü.

Türkiye’nin Dijital Borsası Açılıyor

Kripto para piyasasının tüm dünyada hızla yaygınlaşması ile birlikte birçok ülke kendi sanal parasını çıkartmak için çalışmalar başlatmıştı. Türkiye’de de önümüzdeki günlerde açılacak olan SlcTurk.com dijital borsası kripto para borsası olarak karşımıza çıkacak. Bu borsada yer alacak 2 adet yerli kripto parada Türkiye’nin sanal parası olarak karşımıza çıkacak.

Slc Coin ve BRKT coin olmak üzere iki adet yerli sanal para borsada kullanıcıları ile buluşacak. Şimdiden borsaya çok ciddi bir talep oluştuğunu ve milyonlarca BRKT Coin ile SLCTurk coin ‘in ön satışlarda satıldığını görüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz