altcoin
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Coin denilince akla tabii ki de Bitcoin gelir. Fakat bunun yanı sıra Bitcoin gibi yüzlerce dijital ve sanal para birimi vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir; Ripple, Power Ledger, IOTA, DogeCoin, Waves gibi alt coinler mevcuttur. Bu dijital ve sanal para birimleri yakın zamanda daha da fazla ilgiyi üzerine çekerek oldukça rağbet görmüştür. Belli başlı ülkeler şimdiden bu dijital ve sanal para birimlerini kabul etmiş ve ekonomilerine yön vermeye başlamışlardır. Çünkü gelecek vaat ettiğini görmüş ve buna yönelik çalışmalar ile kendilerini şimdiden hazırlamak istemişlerdir.

Global Kripto Para

Ülkeler, yakın zamanda globalleşecek olan bu dijital ve sanal para birimlerini, ekonomilerini en iyi etkileyecek şekilde planlar yapmakta ve buna uygun çizelgelere göre hareket etmektedirler. Çünkü bu sanal kripto paralar belli bir algoritmaya bağlı ve transfer işlemleri oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra yine kendi borsası olan ve mesai saatlerine bağlı kalmadan işlemler yürütebilen bu sistemde oldukça kolaylık sağlanmaktadır. Geleceğe yönelik örnek vermek gerekir ise, size şu örneği verebiliriz; Bitcoin geçtiğimiz ay içerisinde Amerikan borsası olarak bilinen Wall Street’e ilk adımını atarak bu borsada yerini bulmuş ve resmiyetini kanıtlamıştır. Bu şekilde kendini kanıtlayan bir dijital paranın ardı kesilmeyecek ve yeni kripto paralar da bu piyasada kendine yer bulacaktır.

Waves Nedir?

Waves özellikle coin borsasında ülkemizce ilgi gören bir dijital para birimidir. 2018 yılı Waves’in yılı olacağı tahmin ediliyor. Blokchain denilen blok zincirine bağlı olan bu para birimi diğer dijital ve sanal para birimlerinden biraz daha farklıdır. Çünkü Waves, diğer dijital ve sanal para birimlerine göre daha hızlı ve borsada uzun vadede gelecek vaat eden bir sanal para birimidir. Aralık ortasında değeri henüz üç dolar civarında gezer iken, şu an değer 12-15 arasında değişmektedir ve 2018 ortalarında değeri minimum olarak 100 dolar civarında olacağı tahmin edilmektedir. Özellikle Türkiye ve Rusya’ da ilgi gören bu dijital para birimi son zamanlarda piyasadaki toplam değerini katlamıştır. Uzun vadede bir yatırım olarak bu borsada Waves satın alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz