44 Bitcoin İle Vatandaşlık Hakkı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Büyük Okyanus’un güneyinde, Avustralya’nın doğusunda bulunan ada ülkesi Vanuatu, yaklaşık 44 Bitcoin ile vatandaşlık hakkı verileceğini duyurdu.

Avrustralya’nın doğu bölgesinde yer alan ada ülkesi Vanuatu, 200 bin dolar karşılığında ülke vatandaşlığının verileceğini açıkladı. Büyük Okyanus’un güneyinde yer alan Vanuatu İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı bir ülkedir. Vanuatu ülkesinde 277 bin kişi yaşamını sürdürüyor. Vanuatu Bilgilendirme Merkezi Genel Müdürü James Harris vatandaşlık almak isteyenlerin 200 bin dolar ödemesi gerektiğini bildirdi. İşin güzel yanlarından birisi ise Harris, kripto para ile ödeme yapılabileceğini de demecine ekliyor. Yaklaşık 43.64 Bitcoin yapan vatandaşlık bedelinin ekstraları ise göz dolduruyor.

44 Bitcoin İle 113 Ülkeye Vizeye Sehayat

İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı olan ülke aralarında Rusya, İngiltere ve diğer Avrupa Birliği ülkeleri

113 Ülkeye Vizesiz Seyahat Hakkı!

Vanuatu İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı bir ada olduğundan birçok ekstra imkanda karşımıza çıkıyor. Aralarında İngiltere, Rusya ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edilebiliyor. Vatandaşlarına çok düşük vergi imkanı sunan Vanuatu ülkesi, ülkedeki çift pasaportlu vatandaşlara gelir vergisi uygulamamaktadır.

Vanuatu Bilgilendirme Merkezi Genel Müdürü James Harris, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Finansal transferlerde kripto paraların kullanılması hakkında bazı şüpheler bulunuyor. Ancak bu şüphelerin tersi de mümkün. Kripto para birimi, tüm ortaya çıkış ve işlem geçmişinin izlenebileceği bir muhasebe defterine sahip” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz